Utenlandskontakter:

 

 

Svenska Finstövarföreningen:
Petter Lindvall, Sångstigen 4. 913 33 Holmsund. Sweden. Hem tel: +469041400 Mobil tel: +46706302907 E-post: petter.lindvall@telia.com


Avel og Utbildningskomite i SFF:

Lars Vestman. Östbyn 114 Överklinten, 915 91 Robertsfors.Tel: 0934-400 67 Mobil: 070-685 71 67. E-post: larsgvestman@gmail.com


Svenska Stövarklubbens avlsråd for Finsk Støver:

Christian Drott. Boatorp 342 63 Moheda.Tel 0472-762 09 - 070-63 93 055 E-post::christian.drott@vida.se

Rolf Pellving. S Sore 830 30 Lit. Tel 0642-10525 E-post: rolf.pellving@telia.com

Peter Lövgren. Vinkelgatan 3. 670 40 Åmotfors Tel 0571-301 62 - 070-236 48 87 E-post:: mailto:pelo@telia.comstovare.se


Svenska Finskstöverföreningens hjemmeside: http://www.finskstovare.se


Finske kontaktpersoner:
Finska Stövarklubbens kansli
Sekreterare Jaana Leppiaho Uusikatu 57-59, FI-90120 OULU FINLAND tel. +358-8-3110275 fax +358-8-3110495 e-mail:
saj.fsk@mail.suomi.net

Mylläri Sven-Åke Laplomvägen 91 FI-66270 PÖRTOM FINLAND tel +358-40-5944082

Gullans Henrik Västerträskvägen 22 FI-64510 NÄMPNÄS FINLAND tel +358-6-2251205 eller mobiltel +358-400-668949 e-mail: henrik@gullans.com

 

Gruppeleder under landskamper og rasemesterskap.

Kaj Westerback. Botniavägen 28. FI-66600 Vörå FINLAND. tel +358 50 330 3163 e-mail: kaj.westerback@simonselement.fi


Finska Stövarklubbens nordisk kontaktperson

Kaj Ikola. Rödhakegatan 5. 65320 Vasa. Finland. e-mail: kaj.ikola@elisanet.fi


Finske Støverklubben’s hjemmeside:
http://www.ajokoirajarjesto.fi

 

Tilbake



 

 

 

 

 

history of jordan 6s louis vuitton outlet Louis Vuitton Outlet louis vuitton outlet coach outlet online Sport Blue 6s louis vuitton outlet louis vuitton outlet cheap jordans louis vuitton outlet nike kd 7 sport blue 6s jordan 6 history of jordan jordan 6 history of jordan louis vuitton outlet louis vuitton outlet kate spade outlet beats by dre cheap louis vuitton outlet Kate Spade Outlet louis vuitton outlet louis vuitton outlet cheap jordan shoes louis vuitton outlet louis vuitton uk beats by dre cheap louis vuitton outlet jordan 6 sport blue jordan 6 history of jordan kate spade diaper bag history of jordan 6s cheap air jordan shoes louis vuitton outlet kate spade handbags sport blue 3s jordan 6 history of jordan louis vuitton outlet kate spade outlet louis vuitton outlet louis vuitton outlet