Kontaktpersonenes oppgave er:

Oppsøke utstillinger og jaktprøver i sitt område.
Skrive et sammendrag fra arrangementer med resultater og bilder, dette sendes WEB-master i FFN for publisering på FFN sine hjemmesider og redaktøren for Finskstøver`n.
Oppsøke eiere av Finskstøver i sitt område og innhente stoff for publisering på FFN sine hjemmesider og i Finskstøver`n.

Kartlegge og følge med på unge hunder i egen klubb som kan være aktuelle avlshunder. Melde fra om interessante hunder til Avlsrådet for Finskstøver.
Oppmuntre eiere av lovende unghunder til å stille på utstilling og jaktprøver. Hjelpe til med påmelding og annet hvis nødvendig.
Være aktiv innen rekrutteringsarbeid i egen klubb. Det kan være å ta med seg unge jegere på harejakt eller sette de i kontakt med andre harejegere i sitt område.

Kontaktpersoner i Harehundklubbene for FFN

Aust-Agder HK: Gunnar Kristiansen, Mollandvn. 100, 4879 Grimstad. Tlf: 900 29 343 - 37 041961. E-post: Gunnar@osterhuselektro.no
Buskerud HK: Bjørn Elling Prøis, Stubberudsveien 164a, 3031 Drammen Tlf:97 74 04 43
E-post: b.prois@hotmail.com  
Hedmark HK:
Geir Bakkestuen, Mobil: 47236599. E-post: geir.bakkestuen@gmail.com
Norsk HK: Dag I. Bjørkevoll, Hjortef. 10, 1484 Åneby Tlf:67 07 57 93
E-post: varingskollen62@hotmail.com  
Gudbrandsdal HK: Jonny Svastuen,
Moavegen 62, 2642 Kvam, mob:40079095,  jonnysvastuen_@live.no
Sørlandets HK: Øystein Jensen, Voielia 33A, 4623 Kr.sand Tlf:95946511
E-post: oeysje@online.no
Telemark HK: Sverre Rinden, 4747 Valle. Tlf: 90 60 57 96. E-post: sverrerinden@gmail.com  
Vestfold HK: Gaute Gjerpen,
Melsomvikveien 401, 3173 Vear Tlf:33 36 12 90 E-post: ggjerpen@yahoo.no
Østerdal HK: Ove Horten, 2510 Tylldalen Tlf:62 48 62 07 E-post: ohort@fjellnett.no
 
Østfold HK:
Egil Hanseseter,1789 Berg i Østfold. Mob:41419016 E-post:egil.hanseseter@hotmail.com
Hadeland HK: Evy Jannie Svendsen, Nysetveien 88, 2770 Jaren, mob:99023412,
evy.jannie.svendsen68@gmail.com
Vestoppland HK: Per Arne Fosnes,Tlf:94891776. E-post:
paf@skattum.no                                               
Romerike HK: Thomas Hauerberg, Sørengveien, 2090 Hurdal Tlf:63 98 73 30 E-post:
thomas.hauerberg@hotmail.com
Vestlandet HK: Kjell Petter Thue,
Ulabrandsvei 63 4083 Hundvåg, Tlf:40 87 82 49 E-post: kj.thue@gmail.com
Trøndelag HK: Torbjørn Hoem, 7580 Selbu. Tlf:99527021 E-post: torhoem@broadpark.no
Nord-Trøndelag HK: Kontaktperson i dette distriktet søkes!

Namdal HK: Joralf Wik, 7750 Namdalseid, Tlf:971 56 917 E-post:joralf.wik@gmail.com
Nord Norsk HK: Kontaktperson i dette distriktet søkes!

Revidert, februar 2017.